Çocuğu Kanlar İçindeyken Yayın Açmıştı: TikTok Karagül Cezaevinden Çıktı, Bakın Yaptığı İlk İş Ne Oldu!

TikTok’ta “Karagül” adıyla bilinen Merve Ceran, kafasını çarpan çocuğunun kanlar içinde olmasına aldırış etmeden canlı yayınını sürdürmüştü. Çocuğuna ilaç alacağı gerekçesiyle canlı yayında hediyeler isteyen Karagül’ün yayınları nedeniyle gözaltına alınmıştı.

Cezaevinden çıkan Karagül’ün ilk işi TikTok’ta yeni bir hesap açıp canlı yayın açmak oldu. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Ceran, kendisinin iyi bir anne olduğunu ve haksız yere çocuklarının kendisinden alındığını savundu.

Açtığı canlı yayında, “Beni çocuklarımdan ayırdılar. Gül dikensiz olur mu? Gül dalında güzel. Çocuklarım geleceğim. Kaç gündür yemek yiyemiyorum. Onlar olunca yiyebiliyorum. Beni sebepsiz yere neden evlatlarımızdan ayırdınız? Çok kötü durumdayım” diyerek duygu sömürüsü yaptı.

YENİDEN TUTUKLANABİLİR

Sabah’tan Ali Altuntaş’ın haberine göre Ceran, tekrar tutuklanabilir. Bunun sebebini ise Ceza Hukukçusu Avukat Recep Güngör açıkladı. “Adli kontrol kararı ile sanık ya da şüpheli bir takım yaptırımlara uymakla yükümlü olur” diyen Güngör, konuşmasına şöyle devam etti:

“Şüphelinin mahkemece verilen bu yükümlülüklere uymaması halinde hakkında verilen serbest bırakılma kararı hükümsüz kalır hakkında yeniden tutuklama kararı verilmesi gerekir. Bursa’da yaşanan bu olayda Merve Ceran adlı kadına, adli kontrol kararı olarak verilen sosyal medya yasağına uymadığı için yeniden tutuklama kararı verilmesi gerekir.”

Kamu Hukuku Uzmanı Avukat Ramazan Bedir ise “Adli kontrol tedbirlerine uymamanın yaptırımı tutuklanmadır” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir